Вважається, що дерев’яна церква була побудована в 1751 році, хоча є більш ранні згадки про неї. Є записи, що саме в цей рік храм потребував ремонту. Нинішнє розташування в селі Рекіти вже третє, тобто її двічі переносили і заново будували. Первинно храм був побудований у бойківському стилі, йому характерні монументальні риси. Церква двозрубна з двосхилим дахом, побудована з використанням смерекових брусів без використання цвяхів.
Завершення голосниць виконано в готичному стилі. Бабинець має плоске перекриття, а
вівтарний зруб та неф перекривають склепіння трапецієвидної форми. Західна стіна бабинці
межує з одноярусною галереєю. На фасаді храму відсутні декоративні деталі. При первинному будівництві ґанок з дерев’яними стовпчиками був не засклений. Оскільки місцевість, де стоїть церква, має сильний нахил, під східною стіною церкви був підведений додатковий зруб. Миколаївська церква була досить великою – могла вмістити до 110 вірників. На іконостасі Свято-Миколаївської містяться три ікони – Миколая, Благовіщення та 12 апостолів, які датуються XVIII ст.
Поряд з церквою стоїть каркасна дзвіниця , яка була побудована в XVII ст., а XVIII ст. перебудована. Нижній ярус дзвіниці побудований з відкритим ґанком та односхилим дахом.
Верхній ярус прикрашений кулястою главкою. Сам по собі невисокий, має арки голосниць та вкривається восьмисхилим шатром, який має канонічну форму. Ребра увігнуті.
Щороку в церкві відбувається святкове богослужіння на честь пророка Іллі, яке відвідують вірники і з інших сіл.
Пам’ятка архітектури національного значення
Входить до списку ЮНЕСКО, і зазначається у ролі пам’ятки, яка має історичну, культурну та архітектурну цінність.